Helsinki

Linie autokarowe do Helsinek (Helsingfors, Хе́льсинки, Helsset) w Finlandii – Autokary do Helsinek – Autobusy do Helsinek – Bilety autokarowe do Helsinek – Polska-Helsinki-Polska

                   bilety euroticket bilety voyager

Helsinki to największe miasto Finlandii, a zarazem stolica kraju położona nad Zatoką Fińską na półwyspie skandynawskim. Centrum miasta położona jest nieopodal głównego nabrzeża. Miasto stanowi najważniejszy ośrodek przemysłowy, handlowy i kulturalny kraju. W mieście funkcjonuje port nad Zatoką Fińską, która stanowi główną siłę napędową miasta. Helsinki to miasto niezwykle relaksacyjne, pełne zieleni i żyjące ścisłym związku i symbiozie z otaczającą go dziką przyrodą, a także morzem, otaczającym ląd z trzech stron. Ta stolica Finlandii, w przeciwieństwie do innych miast kraju ciągle zabiega o uznanie w oczach turystów.

Dzięki licznym staraniom w mieście powstała infrastruktura spełniająca oczekiwania przyjezdnych, co sprawiło, iż od pewnego czasu Helsinki należą do grupy najchętniej odwiedzanych miast europejskich. Na turystów w mieście czekają liczne atrakcje. Najpopularniejsze zabytki tego miasta to: plac senacki otoczony zabytkowymi budowlami, budynki pochodzące z szesnastego wieku, najlepiej zachowane w dzielnicy Kruununhaka, twierdza z osiemnastego wieku, a także dom towarowy, obserwatorium astronomiczne, teatr szwedzki i teatr narodowy. Na turystów czekają tam również nadmorskie spacery, rejsy po wodach mórz, a także liczne knajpki i kawiarnie z pięknymi widokami na morza i urocze krajobrazy. Potężne promy, a także liczne statki wdzierają się do samej stolicy, zaś niewielkie łodzie oferują wyprawy na pobliskie wyspy. W mieście tym spotkać można wpływy szwedzkie, czy też rosyjskie co powoduje, iż jest wyjątkowe i nie przypomina żadnego innego miasta Finlandii. Podobnie jednak jak w licznych miastach całej Skandynawii, tak i w Helsinkach krajobraz naturalny idealnie wkomponowany jest we współczesną, niejednokrotnie nowoczesną architekturę.

Chcąc podróżować do Helsinek wybierać można spośród dostępnego tam transportu lotniczego, kolejowego, bądź drogowego. Miasto stanowi idealne miejsce wypadowe w podróżach realizowanych do innych miast kraju. Tam więc można przesiąść się na inny, wewnętrzny środek transportu, bądź realizować krótkotrwałe wypady na północ kraju. W Helsinkach działa międzynarodowy port lotniczy, zapewniający bogatą siatkę połączeń międzynarodowych. Także międzynarodowe przewozy autokarowe gwarantują komfortową podróż do Helsinek, z wykorzystaniem przeprawy promowej, bądź przejazdu mostem z Danii do Szwecji i kontynuacji podróży docelowo do Finlandii.

Kup tanie bilety autokarowe przez internet w Euroticket lub Voyager!

Przewozy autokarowe z Polski do Finlandii nie są obecnie dostępne w żadnym z dwóch naszych systemów biletów autokarowych (Euroticket i Voyager), w każdej chwili może to się jednak zmienić. Można jednak dojechać do pobliskich państw – wyszukaj połączenia online. W ofercie znajdziesz bilety autokarowe takich linii jak Eurobus Eurolines Polska czy też Sindbad.