Goteborg

Linie autokarowe do Goteborga (Göteborg) w Szwecji – Autokary do Goteborga – Autobusy do Goteborga – Bilety autokarowe do Goteborga – Polska-Goteborg-Polska

                   bilety euroticket bilety voyager

Jedną z najczęściej wybieranych przez polskich podróżnych form transportu są przejazdy autokarowe. Realizowane są one jedynie w granicach Europy; jednakże przystanki autokarowe zlokalizowane są w wielu różnych zakątkach tego kontynentu, nie tylko w dużych miastach, ale także w niewielkich miasteczkach, do których trudno dotrzeć innym środkiem transportu z wyłączeniem dodatkowych przesiadek. Tak więc pomimo, iż do wielu miejsc dojechać można oprócz autokaru również innymi środkami komunikacji, Polacy podejmują tę formę transportu najczęściej, również dlatego, iż nie wymaga ona dużych nakładów finansowych, a także zapewnia komfortowe warunki przejazdu.

Bilety na przejazdy autokarowe nabyć można bardzo łatwo, albo z wykorzystaniem Internetu, albo bezpośrednio w wielu biurach turystycznych na terenie całego kraju. Często przewoźnicy proponują dodatkowo pasażerom różne obniżki i rabaty w cenach biletów, a także zapewniają transport równocześnie dla bagażu pasażera, którego wagę maksymalną ustala indywidualnie firma.

Jednym z państw docelowych tras z Polski jest Szwecja, a w jej granicach m.in.  miasto Goteborg położone w  południowo-zachodniej części państwa. Podróż z Polski do Goteborga trwa prawie półtorej doby i kosztuje w jedną stronę około 400 zł. Niegdyś przykładowe połączenie odbywało się na trasie Rzeszów, Zamość – Oslo z przystankami pośrednimi m.in. w: Bochni, Krakowie, Gliwicach, Opolu, Wrocławiu, Legnicy, Świebodzinie, Lublinie, Warszawie, Poznaniu, Świnoujściu, Ystad, Malmo, Halmstad oraz Goteborg; obsługiwane było ono przez firmę Almabus. Inne zaś połączenie firmy PKS Warmia przebiegało na trasie z Olsztyna, bądź Torunia do Oslo, m.in. przez: Elbląg, Gdańsk, Sopot, Słupsk, Koszalin, Szczecin, Bydgoszcz, Poznań, Berlin, Kopenhaga, Malmo, Halmstad i Goteborg. Obecnie jednak trasa Polska-Goteborg-Polska dostępna jest zaledwie od jednego przewoźnika.

Przykładowe połączenia autokarowe międzynarodowe z Polski do Goteborga i z Goteborga do Polski:

autokary do Goteborga od firmy Sindbad, których oferta (w tym tanie bilety autokarowe do Goteborga) odstępne są w systemie Voyager. Oto przykładowa trasa: Warszawa, Łowicz, Łódź,  Koło, Konin, Poznań, Świebodzin, Słubice, Rodby, Malmo, Helsingborg, Halmstad, Goteborg. Autobusy do Goteborga od przewoźnika Sindbad wyjeżdżają w środy i soboty, a dojeżdżają w czwartki i niedziele (trasa trwa około 23 godziny); z kolei wyjazdy autokarem z Goteborga do Polski rozplanowane są na poniedziałki i piątki, wraz z przyjazdem do Polski we wtorek i sobotę.

Kup tanie bilety autokarowe przez internet w Euroticket lub Voyager!