Cork

Linie autokarowe do Cork (Corcaigh) w Irlandii – Autokary do Cork – Autobusy do Cork – Bilety autokarowe do Cork – Polska-Cork-Polska

                   bilety euroticket bilety voyager

Cork to miejscowość położona w południowej części Irlandii. Ze względu na swe usytuowanie, dojazd do tego miasta z Polski jest utrudniony. Pasażerowie zaś często wybierają go jako cel swojej podróży, szczególnie od momentu wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, od kiedy Polacy bardzo często wyjeżdżają do Irlandii w celach zarobkowych, bądź służbowych. W odpowiedzi na to zainteresowanie, polskie firmy transportowe przygotowały nową ofertę swoich usług, uwzględniając m.in. to właśnie miasto.

I tak, do Cork dolecieć można samolotem, jednak ta podróż wymaga przesiadek z uwagi na małą dostępność portów lotniczych w Polsce, a w tym te, obsługujące samoloty lecące w tamtym właśnie kierunku. Ponadto przeloty samolotem należą do drogich form transportu. Innym środkiem lokomocji, z którego można skorzystać, jest pociąg, ale tylko teoretycznie, bo po pierwsze jest on droższy, niż samolot, a po drugie wymaga skorzystania co najmniej z dwóch przesiadek.

Trzecią, a zarazem najkorzystniejszą formą transportu bezpośredniego z Polski do Cork są międzynarodowe przewozy autokarowe. Nie są one drogie, a ponadto oferują wygodne warunki przejazdu, z wielu przystanków zlokalizowanych na terenie całej Polski. Ten przejazd obsługiwała wyłącznie jedna firma transportowa – Eurolines Polska. Pomimo to wykorzystując zasadę połączeń antenowych, firma ta obsługiwała niemal cały kraj. W podróż do Cork wyjechać bowiem można było m.in. z : Przemyśla, Rzeszowa, Tarnowa, Krakowa, Katowic, Gliwic, Legnicy, Wrocławia, Poznania, Torunia, Włocławka, Warszawy, Sokółki, Olsztyna, Gdańska, Elbląga, Koszalina, czy też Szczecina. Czas przejazdu tej trasy wynosił około półtorej doby, a koszt biletu w jedną stronę wynosił 540 zł.

Kup tanie bilety autokarowe przez internet w Euroticket lub Voyager!

Obecnie Cork i inne miasta irlandzkie nie są regularnie obsługiwane przez międzynarodowe przewozy autokarowe, wysyłają one jedynie w okresach wakacyjnych autokary do Cork. Sprawdź inne możliwości transportowe z Polski w Voyager lub Euroticket, jak przewozy autokarowe do Brighton, autobusy do Oslo, tanie połączenia do Genewy, bilety autokarowe do Holandii i inne.