Oslo

Linie autokarowe do Oslo w Norwegii – Autokary do Oslo – Autobusy do Oslo – Bilety autokarowe do Oslo – Polska-Oslo-Polska

                   bilety euroticket bilety voyager

Bilety na międzynarodowe przejazdy autokarowe cieszą się w Polsce i dużym i stale niesłabnącym popytem. Wynika to z faktu, iż transport autokarowy jest stosunkowo niedrogi, w porównaniu z innymi środkami transportu, a przede wszystkim jest dostępny dla wszystkich regionów Polski. Szczególnie kierunki, które cieszą się największą popularnością, mogą liczyć na trasy prowadzące nie tylko z większych miast, ale także z mniejszych miasteczek. Ponadto często z jednego miejsca w kraju wyjechać można w danym kierunku autokarami obsługiwanymi przez różnych przewoźników, do wyboru.

bilety autokarowe do oslo

Miedzynarodowe autobusy do Oslo z Polski i z Oslo do Polski

Oslo jest jednym z miast, do którego, bądź przez które prowadzą trasy z Polski. To miasto leżące w południowo-wschodniej części Norwegii nie cieszy się zbyt dużą popularnością, w związku z czym na polskim rynku transportowym było dawniej tylko dwie firmy transportowe, oferujące przewozy do tego miasta. Pierwszą z nich była Almabus, a drugą PKS Warmia. Pierwsza z nich oferowała, na zasadzie połączeń antenowych, wyjazdy z Polski z Rzeszowa przez Tarnów, Bochnię, Kraków, Katowice, Gliwice, Opole, Wrocław, Legnicę, Lubin, Zieloną Górę i Świebodzin; z Zamościa przez Lublin, Warszawę, Łódź, Konin i Poznań, następnie dokonywana była przesiadka, po czym autokar kontynuował trasę przez Szczecin, a po przeprawie promem, przez Ystad, Malmo, Helsingsborg, Halmstad, Goteborg, Svinesund, Moss, a trasa kończyła się w Oslo. Z kolei firma PKS Warmia obsługiwała wyłącznie północną część Polski; miejscowości: Olsztyn, Ostródę, Elbląg, Gdańsk, Sopot, Gdynię, Słupsk, Koszalin, Szczecin, Toruń, Bydgoszcz, Gniezno i Poznań.

Kup tanie bilety autokarowe przez internet w Euroticket lub Voyager!

Po obsłudze przystanków w powyższych miejscowościach przewoźnik dowoził pasażerów do Berlina w Niemczech, gdzie następował rozjazd autokarów na kilka kierunków w tym do Oslo przez: Kopenhagę w Dani, stamtąd przeprawa mostem do Szwecji i przystanki pośrednie w miejscowościach: Malmo, Halmstad, Goteborg, Uddevalla, Knam oraz przez miejscowości norweskie: Svinesund, Sarpsorg, Moss oraz na koniec Oslo.

Przykładowe połączenia autokarowe międzynarodowe z Polski do Oslo i z Oslo do Polski:

Obecnie tylko jedna firma przewozowa – linie autokarowe Sindbad oferują przewozy z Polski do tego norweskiego miasta i na trasie powrotnej. Ich przykładowa trasa przedstawia się następująco: Warszawa, Łowicz, Łódź, Koło, Konin, Poznań, Świebodzin, Słubice, Rodby, Uddevalla, Sarpsborg, Moss, Oslo. Tę ofertę na bilety autokarowe do Oslo znajdziesz w naszej wyszukiwarce Voyager (sprawdzaj także w systemie Euroticket – w każdej chwili mogą pojawić się tam nowe połączenia do Norwegii). Autokary do Oslo od firmy przewozowej Sindbad w przypadku wyjazdu z Warszawy podróżują około 28 godzin. Autobusy do Oslo oznaczane są zazwyczaj symbolami 25 i taki własnie numer powinien znajdować się na tabliczkach informacyjnych za przednią szybą pojazdów.